W 2013 roku, z pomocą dofinansowania z Europejskich Funduszy, powstał Dom Rozwoju Malucha na Białołęce.

Lokal od samego początku przeznaczony był na żłobek, dzięki czemu jest on w stu procentach przystosowany do ergonomii i wymagań dzieci w wieku do trzech lat.. Na żłobek składają się następujące pomieszczenia:

 • sala Muminków 44 m2, (dodatkowo łazienka 4 m2 przeznaczona tylko dla tej gr. bezpośrednio przy sali),
 • sala Gumisiów 29 m2,
 • sypialnia Gumisiów 25 m2,
 • sala Smerfów 46 m2,
 • łazienka z sanitariatami dostosowanymi do wzrostu dzieci 15 m2,
 • jadalnia 34 m2,
 • kuchnia 14 m2,
 • szatnia 27 m2,
 • wózkownia 6 m2.

Wszystkie pomieszczenia zostały wykończone materiałami najwyższej jakości. Ściany pomalowane są farbą antyalergiczną, łatwozmywalną.

Wszystkie sale wyposażone są w nowe, kolorowe meble, najwyższej jakości. Stoliki i krzesła dostosowane do ergonomii dzieci w wieku do lat trzech. Pomieszczenia są przestronne, pełne światła (prawie wszystkie okna są na całą wysokość pomieszczeń). Zabawki, pomoce edukacyjne to najwyższy standard światowych rynków. Zabawki są nowe, zużyte wymieniamy na bieżąco. Wciąż poszukujemy najnowszych pomocy edukacyjnych, z których możemy korzystać podczas zajęć. Śledzimy nowości na rynku, ale jednocześnie wykorzystujemy to co dobre i sprawdzone.

W całym żłobku działa regulowana wentylacja mechaniczna. Dodatkowo korzystamy z lampy UV, która filtruje powietrze z bakterii i wirusów, co pozwala na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się chorób. Dysponujemy również ogrzewaniem podłogowym, które jest niezmiernie ważne dla naszych najmłodszych podopiecznych. Większość zajęć prowadzimy na dywanie, a dzięki ogrzewaniu nie ma ryzyka przeziębienia.

Do żłobka przylegają dwa, w pełni wyposażone ogrody, przeznaczone wyłącznie do dyspozycji naszych dzieci. Przed wejściem znajdują się miejsca parkingowe tylko dla Rodziców.

Sale i plac zabaw

Do dyspozycji dzieci oddajemy 300 metrów kwadratowych powierzchni położonej na parterze. Standard wykończenia zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających Rodziców i Dzieci. Cały wystrój jest kolorowy i radosny, aby dzieci które do nas przychodzą były zainteresowane i rozbawione. Sale zabaw każdej z grup są przestronne (średnio 40 metrów kwadratowych każda) i bardzo jasne. Posiadamy oddzielna sypialnie i jadalnie, gdzie dzieci spożywają posiłki. Do dyspozycji dzieci są dwie łazienki, z przystosowanymi do ich wzrostu sanitariatami. Jest również przestronna szatnia, gdzie każde dziecko ma swoją zamykaną szafkę na rzeczy. Do żłobka przylegają dwa, w pełni wyposażone, ogrody. Jeden przeznaczony dla najmłodszej grupy, tak aby w bezpiecznych warunkach nasi najmłodsi mogli ćwiczyć motorykę. Oraz drugi, większy ogród przeznaczony dla starszych grup. Oba ogrody ogrodzone, przeznaczone tylko dla naszych dzieci. Przed samy wejściem do żłobka miejsca parkingowe tylko do dyspozycji Rodziców.

Informacje podstawowe

Pierwszy Dom Rozwoju Malucha powstał na Bielanach w roku 2007. Przez wiele lat cieszył się bardzo dobrą opinią i towarzyszył w wychowaniu wielu dzieci. Od 2013 roku, z pomocą funduszy z Unii Europejskiej Dom Rozwoju Malucha został przeniesiony do nowego lokalu przy ulicy Białołęckiej 259. Tu do końca 2014 roku działał z pełnym dofinansowaniem z funduszy unijnych w ramach projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działania na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Realizacja projektu była oceniona wzorowo, a żłobek wyłoniony jako jeden z trzech najlepiej funkcjonujących w kraju. 

Od stycznia 2015 roku działamy na zasadach komercyjnych, starając się o wsparcie finansowe dla naszych Rodziców z budżetu miasta i państwa.

Żłobek został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych m.st. Warszawy pod numerem 106/Z/2013.

Lokal otrzymał pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (nr. DE HDN/00373/2013) oraz pozytywną opinię Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (nr. MZ 5580/17578-1/3/4504/13).

Podstawa prawna naszej działalności: 

 1. Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U.Nr 45, poz. 235)
 2. Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142,poz. 1591 ze zm.)
 3. Statut Żłobka Dom Rozwoju Malucha Promyczek

Dom rozwoju malucha Promyczek
ul. Białołęcka 259
03-253 Warszawa

Poniedziałek - Piatek
07:00 - 18:00