• Grupy

    Grupy

    Dom rozwoju malucha Promyczek

Muminki

Muminki

od 4 miesiąca życia do 1 roku życia

Gumisie

Gumisie

od 1 roku życia do 2 roku życia

Smerfy

Smerfy

od 2 roku życia do 3 roku życia

Naszym celem jest harmonijny rozwój naszych podopiecznych, zarówno w sferze intelektualnej, ruchowej, jak i emocjonalnej. Aby ten cel był możliwy do zrealizowania, dzieci musza się u nas czuć bezpieczne i szczęśliwe.

Dlatego łączymy dzieci w kameralne grupy, w których może być maksymalnie 15 dzieci, a każdą z grup zajmują się trzy Opiekunki. Są to proporcje, których nigdy nie zmieniamy, bo tylko taka ilość opiekunów na taką ilość dzieci daje gwarancję, że każdy z naszych podopiecznych będzie czuł się indywidualnie traktowany. 15 dzieci na grupę pozwala na dokładną obserwację i analizę zachowania każdego malucha. Nigdy nie brakuje czasu, aby każde dziecko poprzytulać, poświęcić czas tylko jemu. Również Rodzice zawsze mają możliwość porozmawiania z Opiekunkami. Jest czas aby omówić sprawy bieżące, wydarzenia dnia, zgłosić wszelkie wątpliwości.

Dzieci przydzielamy do grup biorąc pod uwagę ich wiek w momencie przyjścia do żłobka, ale również etap rozwoju, na którym aktualnie się znajdują. Każda decyzja w naszym żłobku na Białołęce jest podejmowana wspólnie z Rodzicami i opiekunami grup – po to, aby dziecko znalazło się w najbardziej komfortowych dla siebie warunkach.

Wcześniaki

Mamy doświadczenie w opiece nad dziećmi, które przyszły na świat przed planowanym terminem rozwiązania. Otoczyłyśmy swoją opieką m.in. dzieci, które urodziły się w 27, 29, 32  tygodniu ciąży. Rozumiemy, jak ważna jest wtedy nasza rola i jak wiele już przeszli Rodzice takich maluszków, dlatego ze szczególną uwagą i szacunkiem dbamy o ich pociechy.

Bierzemy czynny udział we wspomaganiu rozwoju z uwzględnieniem wszelkich zaleceń rehabilitantów i lekarzy. Jednocześnie jesteśmy przekonane, a nasze dotychczasowe doświadczenia potwierdziły to, że rozwój w grupie bardzo pomaga wcześniakom nadgonić zaległości.

Dzieci z alergiami

Alergie w dzisiejszych czasach są tak powszechne, że ważnym zadaniem naszego żłobka jest zapobieganie ich objawom. Unikamy stosowania materiałów alergennych, stosujemy hipoalergiczne środki czystości i dokładamy wszelkich starań aby w naszym żłobku dzieci z alergią mogły czuć się bezpiecznie.

Podejmujemy wyzwania związane z przygotowaniem menu dla małych alergików. Nasza firma cateringowa przygotowuje oddzielne posiłki z uwzględnieniem wszelkich zaleceń lekarskich. Posiłki te nie są droższe i dokładamy wszelkich starań, aby wyglądem nie odbiegały  od posiłków pozostałych dzieci.

Dom rozwoju malucha Promyczek
ul. Białołęcka 259
03-253 Warszawa

Poniedziałek - Piatek
07:00 - 18:00